/Files/slider/1671433695765.jpg

Книги - це наші друзі, які нас не зраджують, завжди залишаються з нами і не дорікають нам нашою старістю.

ЮНИЙ ДРУЖЕ!

Твій підручник - добра, розумна книга. Найперший помічник і порадник. А чи задумувався ти, як його зроблено?

...Стояв могутній віковий ліс. Прийшли люди, приїхали машини. Почали заготовляти ліс - пиляти, обробляти, вантажити та відправляти на фабрику. Там з дерева зробили папір. Хіміки в цей час виготовляли фарби. Для чого? Почекай... Твій підручник писали досвідчені вчені, вчителі, які багато знають і вміють. Вони просто й дохідливо розповідають про безліч цікавих, складних речей. І от книга написана! Тепер вона потрапляє до видавництва. Там її готують до здачі в друкарню. Тим часом художник робить яскраві малюнки - ілюстрації. Коли й малюнки готові, майбутній підручник іде до друкарні, куди вже привезли папір, фарби, картон, нитки, клей... Складні машини, керовані робітниками, починають виготовляти саму книжку.

Як бачиш, твій підручник пройшов довгий шлях. До нього доклали рук, уміння, праці багато людей.

Тож - бери, користуйся ним! Бережи його!

Як самостійно працювати з підручником

1.Слухаючи та читаючи:
  • Визначити головне у змісті книги.
  • Уясни, що ти взнав нового.
  • Порівняй з тим, що ти знав раніше.
2.Спостерігаючи:
  • Вияви деталі та ознаки явища.
  • Установи важливість та значимість виявленого.
  • Визначити сутність вивченого шляхом установки зв'язку між деталями та ознаками явища, а також шлях порівняння з'іншими явищами.
3.Висловлюючи думки:
  • З'ясуй, що треба довести.
  • Визначити важливість того, що треба довести.
  • Визначити свою позицію.
  • Підбери в певній послідовності аргументи, докази.

Звернення книги до читача:

«Чи є у тебе бажання скористатись моїми порадами? Якщо є — пам'ятай: бажання — велика сила: за ним ідуть дія і праця. А їх завжди супроводжують успіх і радість досягнень. Бажаю тобі успіхів, радості і досягнень». Бережіть книгу!

/Files/slider/foto_2019/images (2).jpg

Книжчині поради

  1. Читай мене уважно, не поспішай.
  2. Зустрівши незнайомі слова — знайди їх в словнику або запитай у старших.
  3. Не встиг дочитати книгу до кінця — вклади закладку на тому місці, де зупинився.
  4. Запам'ятай прізвища автора і художника, який намалював ілюстрації до книги.
  5. Прочитав мене — подумай: чи читав ти інші книги цього письменника? Що ти знаєш про нього? Чи зустрічались тобі раніше малюнки цього художника?
  6. Чи сподобались тобі мої герої?

Година цікавої інформації

Створення перших друкованих навчальних книг

Перші друковані книги в Україну завезли з Кракова, Познані, Гданська 1477 року. Так, до Львова на січневий ярмарок приїжджали книготорговці з Польщі, Італії, Німеччини, Франції. Серед населення широким попитом користувалася антична література, книги з медицини та юриспруденції. Всі вони, як правило, видавалися латинською та іншими іноземними мовами. Перші книжки, надруковані кирилицею та церковнослов'янською мовою — «Часословець» та «Октоїх» — вийшли друком 1491 року у Кракові. Перші друковані підручники видав Іван Федоров. Чимало труднощів зазнав книговидавець, доки 1574 року відкрив у Львові друкарню і випустив першу книгу — «Апостол». У підручнику вміщено кириличний алфавіт, двобуквені і трибуквені склади, зразки відмінювання слів, тексти українського та білоруського походження. Такою була перша львівська «Азбука», яку ще у XVIII ст. вивезли з України до Італії. Відомо, що пізніше вона декілька разів перевидавалась у Києві, Львові, Чернігові, Почаєві. Крім «Азбуки», в число обов'язкових наук входила граматика. Перша друкована граматика з'явилася у Вільно 1586 року, цей посібник видано у друкарні Мамовегів. Його створила група вчених, яка гуртувалися при Острозькій школі-академії. У цей період виходять друком граматики інших авторів. Однією найкращою граматикою була граматика Мелетія Смотрицького, видана 1619 року. У XVIII ст. з'являються перші посібники з риторики 1646 року. Певний інтерес викликав збірник сказань Іоаникія Галятовського «Ключ розуміння». Він надрукований 1659 року друкарнею Києво-Печерської лаври. Друкарня розпочала роботу ще 1619 року завдяки активній підтримці архимандрита Києво-Печерської лаври Єлисея Плетенецького. Крім друкарні Києво-Печерської лаври, в місті існували приватні друкарні Тимофія Вербицького та Спиридона Соболя, де друкувалися підручники. Отже, в Україні вже в XVI ст. з'явилися перші друковані книжки, серед яких почесне місце посіли підручники.

Європейські вчителі назвали найкращою українською книгою "Тореадори з Васюківки"

/Files/slider/foto_2019/тор.jpg

Книга Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки» стала найкращою українською книгою за версією вчителів з Євросоюзу.

Учителі зі шкіл з Болгарії, Польщі, Потругалії, Іспанії, Чехії, Греції та Литви створили мапу найпопулярніших дитячих книжок у Європі. Мапу було створено за підтримки eTwinning, навчальної програми Європейської Комісії, започаткованої у 2005 році з метою розвитку співпраці європейських шкіл.

У Великій Британії такою книгою був названий «Гаррі Поттер та філософський камінь» Джоан Ролінг, у Франції «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері, у Швеції – «Пеппі Довгапанчоха» Астрід Ліндгрен, в Італії – «Пригоди Піноккіо» Карло Коллоді.

Кiлькiсть переглядiв: 577