БАТЬКИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА НАВЧАННЯ, ВИХОВАННЯ І РОЗВИТОК ДІТЕЙ, а тому зобов'язані забезпечувати відвідування учнями уроків у навчальних закладах:
І. Згідно з Сімейним кодексом України

ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

ІІ. Згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення України:

-Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей -тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ІІІ. Згідно з Кримінальним кодексом України

злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, - карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

IV. Згідно з Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Положенням про загальноосвітній навчальний заклад

у разі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов’язків, передбачених законодавством, загальноосвітній навчальний заклад може порушувати клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківських прав.

V. Згідно зі Статутом школи:

1) батьки та особи, які їх замінюють, мають право:

  • обирати і бути обраними до батьківських комітетів і органів громадського самоврядування;
  • звертатися до органів управління освітою, керівника школи і органів громадського самоврядування з питань навчання та виховання дітей;
  • брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації навчально-виховного процесу та зміцнення матеріально-технічної бази школи;
  • на захист законних інтересів своїх дітей в органах громадського самоврядування школи та у відповідних державних і судових органах.

2) батьки та особи, що їх замінюють, несуть відповідальність за здобуття дітьми повної загальної середньої освіти і зобов’язані:

  • забезпечувати умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання;
  • постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;
  • поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до Вітчизни, сім’ї, державної та рідної мов, повагу до національної історії, культури, цінностей інших народів;
  • виховувати у дітей повагу до законів, прав, основних свобод людини.
Відвідування учнями школи
Питання відвідування учнями школи є сьогодні надзвичайно важливим, тому нагадуємо, що згідно з Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Інструкцією з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646, рішенням колегії Головного управління освіти і науки Київської облдержадміністрації від 25.09.2012 (протокол № 4), наказом головного управління освіти і науки Київської облдержадміністрації від 28.09.2012 № 295 «Про стан виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2000 №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку»:

1)Відсутність без поважних причин вважається прогулом і може бути підставою для припинення навчання учня в школі.

2)Учні, які тимчасово не відвідували загальноосвітній заклад, подають медичну довідку чи письмове пояснення батьків або осіб, які їх замінюють, про причину відсутності на уроках, які зберігаються в особовій справі учня протягом навчального року.

3)Відсутність через поважні причини має бути підтверджена усно(батьки мають зателефонувати до школи не пізніше початку 1-го уроку, а надалі – надати документ, що підтверджує причину пропуску).

4)У випадку запланованої тривалої відсутності(більше 2-х днів) батьки учня мають заздалегідь надати адміністрації заяву з визначенням терміну та причини відсутності, до якої додаються копії документів – путівки, авіаквитків тощо.

5)У випадку пропуску занять протягом 2 і більше днів учень допускається до занять лише за наявності медичної довідки, що посвідчує стан здоров’я учня.

6)Факт запізнення та дочасного закінчення занять(наприклад, через призначене на певний час відвідування лікаря) також має супроводжуватись запискою батьків (заздалегідь)

7)У випадку відсутності учнів у школі понад 10 днів без поважної причини надсилаються акти про відсутність учнів у школі понад 10 днів до районного відділу освіти та клопотання щодо проведення профілактичної роботи з сім’ями до районної соціальної служби та подання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства України до КМСД .

8)Поважними причинами відсутності учня в школі вважаються:

  • Хвороба.
  • Призначений візит до лікаря.
  • Смерть близьких родичів.
  • Участь в організованих школою заходах впродовж навчального часу.
  • Непередбачена ситуація, що виходить за межі учнівського та батьківського контролю, яка створює перешкоди для прибуття і занять у школі.
  • Сімейна подорож, якщо батьки заздалегідь узгодили її з адміністрацією, написавши заяву.

Шановні батьки!

Звертаємося до вас з проханням пам’ятати про батьківську відповідальність за життя та здоров’я дитини під час канікул, проведення дозвілля! Зам’ятайте, що здоров’я вашої дитини у ваших руках. Систематично нагадуйте дитині правила безпечної поведінки з незнайомими та вибухонебезпечними предметами, у побуті та на вулиці, у громадських місцях, на дорозі, під час відпочинку біля води. Цікавтеся тим, як дитина проводить вільний час за межами дому, з ким товаришує. З метою безпеки обмежте перебування вашої дитини за межами дому у вечірній час. Довіряйте, але контролюйте свою дитину! Враховуючи ускладнену ситуацією в країні звертаємо вашу увагу на особливу необхідність організації відпочинку вашого сина чи доньки. Ви повинні знати про кожен її крок! Пам’ятайте, що відповідальність за життєдіяльність вашої дитини несете ви особисто!


Кiлькiсть переглядiв: 933