/Files/images/_script_srchttp__likiliksru_le-site_ok4js_typetext_javascript_script/7.jpg

Гра «Котяцький драйв»

Протягом насичених місяців війни, ми розуміли, що людям потрібно відволікатися, як від завдань у кібер-світі, так і від новин, булла розроблена благодійна гра “ Котяцький драйв ”, де котики-військові, бійці територіальної оборони та поліцейські звільняють рідну землю від рашистської навали.

Котяцький драйв — це драйвова гра-клікер. Приєднуйся до наших котиків ЗСУ, ТРО та кіберполіції, клікай, щоб відбити навалу орків, та перемагай у цій війні.

Дану гру можливо завантажити Google Play та for PC.

Віртуальні бої проходять на відомих локаціях: Чорнобаївка, Гостомель та крейсері «москва». Також у грі ти маєш здолати лідерів орків, таких як «дон», вусатий тарган і міністр непотрібних справ росії.

Гра безкоштовна та не містить реклами.

Департамент освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації. Полтавська академія неперервної освіти ім. М.В. Остроградського

Про проведення моніторингового дослідження ефективності національно-патріотичного виховання дітей та молоді Полтавської області

ДОКЛАДНІШЕ

Примітка: у документі є посилання на опитувальник. Будь-ласка, пройдіть опитування

ОБЕРИ СВОЄ МАЙБУТНЄ ОБЕРИ ГІДНУ ПРОФЕСІЮ

24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну. Всі українці миттєво об’єдналися і стали на захист рідної країни. Тисячі чоловіків прийшли до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, повернулися із-за кордону, щоб боронити свою Батьківщину. Сьогодні весь світ захоплюється мужністю та професійністю військовослужбовців українського війська. Стати одним із них сьогодні має можливість кожен українець віком від 17 років.

Другий відділ Миргородського РТЦК та СП проводить відбір кандидатів для вступу на навчання до вищих військових навчальних закладів (ВВНЗ та ВНП ЗВО), військових коледжів сержантського складу (ЗФПВО) Збройних Сил України

За довідковим матеріалом щодо вступу у ВВНЗ, ВНП ЗВО, ЗФПВО ЗСУ просимо звертатися до другого відділу Миргородського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за адресою: вул. Сенчанська, буд. 5, м. Лохвиця, Миргородський район, Полтавська область

Телефони: (05356) 3-13-83? (050)9328859

Передивіться, будь-ласка, відеоролик за посиланням:

wym-1670926339239


Згідно з Постановою Верховної Ради № 5286 від 16 липня 2021 року в Україні щорічно 19 жовтня відзначатимуть Всеукраїнський День відповідальності людини, водночас вшановуючи пам’ять видатної особистості, автора «Декларації відповідальності людини» Богдана Дмитровича Гаврилишина

«Декларація відповідальності людини»

7 років тому, у революційному для Української держави 2014 році, Богдан Гаврилишин, який працював на світовому рівні як член Римського клубу, очільник Міжнародного інституту менеджменту в Женеві, співзасновник Світового економічного форуму в Давосі,написав 15 ефективних пунктів для здорового й успішного майбутнього людства − «Декларацію відповідальності людини». Богдан Гаврилишин напрацював 15 універсальних кроків для становлення особистості відповідальної людини, роль якої в розвитку свідомого громадянського суспільства вимірюється наполегливим самовдосконаленням, повагою до ближніх, підтримкою сім’ї, любов’ю до навколишнього середовища, зусиллями й прагненнями зберегти культурні надбання країни й людства та щирою взаємодією зі світом.Богдан Гаврилишин пропонує нам усвідомити власну значущість шляхом здобуття кожної з цих 15 сходинок особистісного зросту:

  1. Говори правду, будь чесним, дій згідно з моральними та етичними принципами.
  2. Підтримуй своє здоров’я в якнайкращому стані, щоб не обтяжувати суспільство витратами на твоє лікування
  3. Вчися, розвивай свої таланти, здібності, навички протягом усього життя, щоб бути корисною частиною суспільства.
  4. Стався до інших так, як би ти хотів, щоб ставились до тебе.
  5. Будь вільною людиною, тобто будь сам суддею того, що є правда, а що− ні, що є добре, а що − зле. Водночаспродовжуй випробовувати свій розсудок, щоб впевнитись, що він відповідає моральним та етичним принципам.
  6. Прагни до гармоніїміж особистим, професійним та соціальним життям, будучи частиною громади.
  7. У прагненні реалізації своїх прав не обмежуй прав інших членів суспільства.
  8. Вирішуй якнайбільше проблем та питань на індивідуальному, сімейному, громадському рівнях, щоб полегшити тягар та зменшити витрати на управління.

9. Обов’язки людини до сім’ї:

  • бережи культурну спадщину своїх предків;
  • стався до батьків із любов’ю та повагою, за потреби допомагай їм;
  • стався до братів та сестер, як до найкращих друзів.

10. Батьків до дітей:

  • люби своїх дітей, виховуй у них етичні та моральні цінності;
  • сприяй їхній освіті та розвитку їхніх талантів й особистостей, виховуй їх як вільних людей.

11. До суспільства:

  • допомагай суспільству бути ефективним у наданні таких послуг, як початкова освіта, охорона здоров’я, соціальні послуги;
  • сприяй добробуту всіх членів суспільства;
  • зберігаючи свою ідентичність, будь свідомою частиною всієї світової спільноти.

12. До довкілля:

  • економно та розумно використовуй усі ресурси, уникай забруднення біосфери;
  • допомагай зберегти біологічне та зоологічне різноманіття.

13. До країни:

  • будь законослухняним;
  • допомагай своїй країні в рамках власних можливостей підтримувати пріоритет загального блага: повної політичної свободи, адекватного рівня економічного добробуту для всього населення, соціальної справедливості, здорового довкілля.

14. До майбутніх поколінь:

  • залиш навколишнє середовище в кращому стані, ніж отримав: зі збільшеним культурним спадком, цінностями, щоб уможливити майбутні покоління бути більш ефективними в політичній, економічній, соціальній, культурній сферах суспільства.

15. До світу:

  • будь толерантним та стався з повагою до всіх рас, етнічних груп, релігій, мов, звичаїв;
  • вивчай різні мови та хоча б базові речі про інші цивілізації;
  • сприяй розумінню різних культур, їхніх цінностей для мирної співпраці та чесної торгівлі.

Із метою якісного реагування на порушення прав і свобод щодо дитини, покращення обізнаності здобувачів освіти про можливість першочергового звернення по допомогу, Відділ освіти виконавчого комітету Заводської міської ради надає контакти служби у справах дітей для своєчасного особистого звернення дитини:

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ЗАВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ОВЧАРЕНКО ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
ПОЛТАВСЬКА область, МИРГОРОДСЬКИЙ район, м. ЗАВОДСЬКЕ, вул. ПОЛТАВСЬКА, 4/16

(05356)35692; ssd@zv.gov.ua


Секрети успішного навчання

Постав над собою і сто вчителів — вони виявляться без­силими, якщо ти не зможеш сам примусити себе і сам ви­магати від себе. (Василь Сухомлинський.)

Сьогодні дуже гостро стоїть питання про безперервну ос­віту, про те, що випускник школи, коледжу повинен бути готовий вчитися протягом усього життя, а для цього за шкільною лавою вам треба не просто засвоїти певний обсяг знань, а оволодіти культурою розумової діяльності, культу­рою мислення. А чому вчитися треба зараз? Адже ви – діти, хочете гратись, спілкуватись. Але за твердженням учених 16—18-річний юнак за рік здат­ний засвоїти стільки знань, скільки 30-літня людина за три роки. Саме тому дитинство і юність усі люди проводять за книжками і партами. Проте зміст освіти, тобто те, що потрібно вивчити, постійно збільшується, адже наука і техніка не стоять на місці, а от час, що відводиться на вивчення залишається незмінним. З’являються нові предмети, які ущільнюють основні, збільшується інформація і в звичних науках. Тому важливим у житті школярів стає вміння організувати своє навчання. Це не лише дотримання режиму дня, а й розпланування роботи, визначення важливого і другорядного у запланованому, уміння розпоряджатись часом, самоосвіта. Дуже важливо дотримуватись чіткого режиму. Режим праці, пов’язаний з ритмом роботи і відпочинку, допомагає успішно долати труднощі. Не маючи чіткого режиму, школяр втрачає годину-дві, несвоєчасно готує уроки. Внаслідок цього виробляється погана звичка відкладати все на потім. Підраховано, що якби учень одну годину, втрачену протягом дня використовував для читання книг, він би міг прочитати додатково 70 тисяч сторінок літератури. Вчені стверджують, що розумова праця продуктивніша тоді, коли відбувається щодня в один час. У кожного з вас є улюблені навчальні дис­ципліни і ті, що здаються нам нудними й нецікавими. Тому хочеться знайти відповіді на запитання, яке хвилює багатьох: чи можна самому зацікавитися нудним предметом? Вияв­ляється, можна! Це довели психологічні експерименти. Пот­рібно лише краще готуватися до уроків із цього предмета. Чим нуднішим здається предмет, тим ретельніше й напо­легливіше готуватися. Незабаром ви відчуєте, як поступо­во змінюється на краще ваше ставлення до цієї навчальної дисципліни. До речі, найцікавіше вчитися тим, хто працює з додатковою науково-популярною та довідковою літерату­рою. Чим більше розумних, корисних книг читає учень, тим більш розвиненим, гнучкішим стає його розум, тим легше йому сприймати нову наукову інформацію, швидше засвоюються нові знання, з'являється бажання зекономле­ний час використати на подальше поглиблення знань. І вже не треба примушувати себе вчитися, бо навчання перетво­рюється на цікаву, захоплюючу справу. Що ж є запорукою високих досягнень у навчанні?

10 умов успішного навчання:

  1. Упевненість у своїх силах, палке бажання вчитися, незгасаючий інтерес до знань. Немає гіршого в людині, ніж слабкість і невпевненість у собі. (Не обминайте труднощів, того, чого боїтеся. Сороми­теся виступати перед аудиторією — шукайте можливос­тей виступати частіше. З'являється страх перед кимось або чимось — шукайте можливостей частіше зустрічати­ся з ними.)
  2. Розвиток сили волі. Успіх приходить лише до того, хто його прагне, добивається, завойовує, докладаючи мак­симум зусиль. (Не чекайте, що хтось відкриє ваші таланти і оцінить їх, відкрийте себе самі. Скажіть собі: я хочу, я можу, я зроблю. Не дозволяйте лінощам, особистим примхам і за­баганкам керувати собою, заважати досягненню високої мети.)
  3. Увага та уміння сконцентруватися на справ. (Не дозволяйте відвертати вашу увагу під час занять ні товаришеві, ні сонячному зайчикові, ні телевізору чи магнітофону, ні приємним чи гірким спогадам тощо. Мис­лення — це активний творчий процес, що вимагає від лю­дини напруження, уміння зосередитися на важливому, «розчинитися» у предметі думки.)
  4. Працьовитість, уміння швидко включатися в роботу, звичка систематично і наполегливо трудитися, ретельно ви­конувати роботу, обов'язково доводити розпочате до кінця. (Не залишайте незрозумілих питань без відповіді. Пам'ятайте слова американського винахідника Едісона: «У науці все вирішують один відсоток таланту і дев'яносто дев'ять відсотків праці».)
  5. Суворе дотримання режиму дня, раціональна органі­зація своєї навчальної праці, правильне чергування роботи й відпочинку, легких і важких предметів при виконанні до­машніх завдань. (Плануйте ввечері справи на завтра. У кінці дня підби­вайте підсумки, з'ясовуйте причини невиконання запла­нованого. Не забувайте, що лінь, постійне відкладання на потім незавершених справ не можуть бути супутниками успіху.)
  6. Не покладатися лише на механічну пам'ять, не зазубрювати матеріал, а намагатися осмислити його, визначити головне і другорядне. (Неоціненну допомогу навчанню нададуть і такі прийо­ми роботи над з'ясовуваним матеріалом: складання плану, конспекту, тез, логічних схем, узагальнюючих таблиць, діаграм тощо.)
  7. Самостійність у навчанні. (Учіться чітко формулювати, обґрунтовувати, відсто­ювати власну точку зору. Не чекайте, поки вчитель «роз­жує» і вкладе у вашу свідомість той чи інший матеріал. Найкраще запам'ятовується і засвоюється те, що здобу­те ціною власних розумових зусиль, власної праці. Тому ще вдома пробуйте уявно «зазирнути» на урок, що буде на­ступним, передбачити матеріал, який буде розглядатися, скласти певну думку про нього. Ніколи не покладайтеся на підказки і списування.)
  8. Пошуки шляхів практичного застосування своїх знань, навчальних умінь. (Більше розв'язуйте задач, виконуйте вправ, виготов­ляйте різних саморобок, макетів. Працюйте не лише го­ловою, але й руками. Передавайте свої знання товаришам. Це — найефективніший спосіб закріплення, удосконалення власних набутків. Та й самі вчіться у тих, хто вже досяг успіху в тому, що вас цікавить.)
  9. Постійна самоосвіта, розширення свого кругозору. (Пробуйте свої сили в різноманітних видах діяльності. І пам'ятайте: по-справжньому навчається лише той, хто вдумливо читає багато розумних книг. Потрібну інформа­цію з різних джерел занотовуйте у записничку)
  10. Постійний духовний розвиток, самовдосконалення, самовиховання в собі кращих людських якостей. (Ерудованість, глибокі знання, навіть диплом про вищу освіту самі по собі ще не можуть бути ознакою справжньої інтелігентності. Остання риса передбачає ще й наявність у людини високих ідеалів, розвинутих естетичних смаків і культурних запитів.)

Кримінальна відповідальність неповнолітніх

Встановлення певного мінімального віку кримінальної відповідальності пов'язане з фізіологічним процесом поступового формування здатностей особи після досягнення певного віку усвідомлювати свої дії та керувати ними й розуміти небезпечність вчинюваних дій.
Згідно зі ст. 22 Кримінального Кодексу України (надалі - ККУ), відповідальність за деякі злочини настає з 14 років. Тому перелік злочинів, за які можлива кримінальна відповідальність, обумовлений головним чином не їхньою тяжкістю (як це помилково вважають), а саме можливістю усвідомлювати суспільно небезпечний характер відповідних дій навіть у 14-річному віці.
Вчинення злочину неповнолітніми розглядається як пом'якшуюча обставина.

Основні види покарань неповнолітніх:
  • штраф;
  • громадські роботи;
  • виправні роботи;
  • арешт;
  • позбавлення волі на певний строк.

У всіх випадках покарання у виді позбавлення волі неповнолітньому не може бути призначено більш ніж 15 років, у тому числі і призначення покарання за сукупністю злочинів чисукупністю вироків.
Кримінальна відповідальність неповнолітніх настає з 16 років.
Враховуючи, що кримінальна відповідальність неповнолітніх за своєю формою та змістом досить специфічна, ст. 104 ККУ передбачає умови та порядок звільнення неповнолітньої особи від відбування покарання з випробуванням. Ця стаття може бути застосована до неповнолітнього лише в разі його засудження до позбавлення волі.
Якщо неповнолітній не вчинить нового злочину, то після закінчення іспитового строку, засудження скасовується і він визнається несудимим. У разі вчинення нового злочину під час іспитового строку, суд призначає засудженому покарання за новий злочин і повністю або частково приєднує покарання, призначене за попередній злочин.
Формою реалізації кримінальної відповідальності, яка не пов'язана із застосуванням кримінального покарання, є застосування примусових заходів виховного характеру.
Ст. 105 ККУ містить вичерпний перелік примусових заходів виховного характеру, що можуть застосовуватися до неповнолітніх:

  • застереження;
  • обмеження дозвілля й встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього;
  • передача неповнолітнього під нагляд батьків чи осіб, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічного колективу за його згодою, а також окремих громадян на їхнє прохання. Неповнолітній може бути переданий під нагляд педагогічному колективу навчального закладу тільки за місцем навчання, трудовому колективу - за місцем роботи за умови, що цей колектив спроможний здійснювати належний контроль за поведінкою неповнолітнього та позитивно впливати на його виховання;
  • покладення на неповнолітнього, який досяг 15-річного віку і має майно, кошти або заробіток, обов'язку відшкодування заподіяних майнових збитків;
  • направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків до його виправлення, але на строк, що не перевищує 3-х років. Умови перебування неповнолітніх у цих установах і порядок їх залишення визначаються законом.

Як правило, примусові заходи виховного характеру застосовуються до осіб, які вперше вчинили злочин, що не становить великої суспільної небезпеки. Направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків означає поміщення його в спеціальну школу або професійно-технічне училище. Це найбільш суворий примусовий захід виховного характеру. При вирішенні цього питання суд враховує, зокрема, що неповнолітній важко піддається вихованню, вийшов із-під батьківського впливу чи впливу педагогічного або трудового колективу, підпав під негативний вплив інших осіб тощо.
До спеціальної школи направляються неповнолітні правопорушники віком від 11 до 14 років, а до спеціальних училищ - від 14 і до досягнення правопорушником 18-річного віку. Не підлягають направленню і прийому до спеціального училища неповнолітні, які раніше відбували покарання в місцях позбавлення волі. До неповнолітнього може бути застосовано декілька примусових заходів виховного характеру.

Кілька правил, які діти не вивчають у школі

На жаль, існують речі, про які дітям слід було б дізнатися на шкільній лаві, але вони про них не дізнаються. Не кожному таланить мати справу з мудрими учителями. Існує кілька правил науки життя, яка, можливо, розділить долю інших гарних починань щодо покращення якості навчання і змінить погляди учнів цінності сучасної молоді.

Правило №1: ЖИТТЯ НЕСПРАВЕДЛИВЕ ― ЗВИКНИ ДО ЦЬОГО.

Середньостатичний підліток використовує фразу «Це не справедливо» 8,6 разів на день, запозичивши її від батьків. Останнім глибина істини правила №1 відкривається лише після того, як дитя починає наслідувати їх у висловлюваннях.

Правило №2: СВІТУ НАПЛЮВАтИ НА ТВОЇ САМОПОЧУТТЯ ТА САМОПОВАГУ. ПЕРШ НІЖ УЗЯТИ ДО УВАГИ ТВОЄ ПОЧУТТЯ ВЛАСНОЇ ГІДНОСТІ, СВІТ ОЧІКУЄ ВІД ТЕБЕ РЕАЛЬНИХ УСПІХІВ ТА ДОСЯГНЕНЬ.

Це відкриття шокує. За звичай, коли безпідставно високі самооцінка та самоповага стикаються із жорстокою реальністю, дитина починає жалітися: «Уе несправедливо». (Дивись правило №1)

Правило №3: ВИБАЧ, АЛЕ МАЛОЙМОВІРНО, ЩО ТВІЙ РІЧНИЙ ЗАРОБІТОК ВІДРАЗУ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ШКОЛИ СТАНОВИТИМЕ ХОЧА Б 5000 ГРН.

І, можливо, ти ніколи не зможеш зайняти високого положення, мати іномарку і навіть будеш змушений носити уніформу без етикетки престижної фірми.

Правило №4: ЯКЩО ТИ ВВАЖАЄШ, ЩО ТВІЙ УЧИТЕЛЬ НАДТО СТРОГИЙ ТА ВИМОГЛИВИЙ ― ПОЧЕКАЙ ЗНАЙОМСТВА ЗІ СВОЇМ БОСОМ.

Він більш вільний у діях, тож схильний до жорстокішої, ніж в учителя, поведінки. Він не має наміру співпереживати твоєму душевному станові, якщо ти зіпсував справу чи просто перебуваєш у поганому гуморі.

Правило №5: НЕ ПОСПІШАЙ ЗВИНУВАЧУВАТИ У СВОЇХ НЕВДАЧАХ БАТЬКІВ. ЛИШЕ ТИ ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЗА СВОЇ НЕВДАЧІ.

Це ― зворотна сторона порожнього красномовства твого покоління на зразок: «Це ― моє власне життя», або «Ти ― не мій начальник». Після досягнення 18-річного віку тебе стосується все, і ти за все відповідаєш. Не скигли про свої невдачі, бо у такому випадку ти маєш вигляд істеричної зіпсованої дитини.

Правило №6: ДО ТВОГО НАРОДЖЕННЯ ТВОЇ БАТЬКИ НЕ БУЛИ ТАКИМИ НУДНИМИ І НЕЦІКАВИМИ ЛЮДЬМИ, ЯКИМИ ВОНИ ЗДАЮТЬСЯ ЗАРАЗ. ВОНИ СТАЛИ ТАКИМИ, ЗАРОБЛЯЮЧИ НА ТВОЄ БЕЗХМАРНЕ ДИТИНСТВО, ПЕРУЧИ ТВІЙ ОДЯГ ТА СЛУХАЮЧИ ТВОЇ НЕСКІНЧЕННІ БАЛАЧКИ ПРО ТЕ, ЯКИЙ ТИ КЛАСНИЙ.

Перш, ніж спасати природу від знищення її жадібним поколінням твоїх батьків, спробуй для початку навести лад у своїй кімнаті.

Правило №7: ТВОЯ ШКОЛА СКАСУВАЛА ПОДІЛ НА ПЕРЕМОЖЦІВ І ЛУЗЕРІВ, ЖИТТЯ ― НІ.

У деяких школах перестали ставити погані оцінки, дозволили скільки завгодно спроб для здачі тестів чи відповіді на питання… у школі намагання за цінністю прирівнюється до результату. Це не має нічого спільного з тим, що відбувається в реальному житті. (Дивись правила №№ 1,2,4)

Правило №8: ЖИТТЯ НЕ ПОДІЛЯЄТЬСЯ НА СЕМЕСТРИ; ЛІТНІХ КАНІКУЛ В НЬОМУ НЕМАЄ.

Немає навіть святкових вихідних. Від тебе щодня очікують високих результатів. І ти не отримуватеш шансів на нове життя кожні 10 тижнів. Ти житимеш одне-єдине життя, і якщо поган поводитимешся, то лише надзвичайно мала кількість робіт зможе втамувати твою амбітність, непомірну самоцінність та допоможе в пошуках свого «я». ще менше шляхів вестиме до самореалізації. (Дивись правила №№ 1,2)

Правило №9: НЕ ПЛУТАЙ РЕАЛЬНЕ ЖИТТЯ З ТИМ, ЩО ПОКАЗУЮТЬ ПО ТЕЛЕБАЧЕННЮ.

Твоє життя ― це комедія норовів. Твої проблеми не вирішуватимуться, як у телесеріалі, за 30 хвилин, включно з перервами на рекламу. У реальному житті люди змушені залишати розваги для того, щоб ходити на роботу.

Правило №10: ПІДТРИМУЙ ГАРНІ СТОСУНКИ З ОЧКАРИКАМИ -«БОТАНІКАМИ».

Швидше за все, один із них колись стане твоїм начальником.

Правило№11: ЦИГАРКА НЕ ДОДАЄ ТВОЄМУ ВИГЛЯДУ КРУТОСТІ.

Навпаки, з нею ти виглядаєш ідіотом. Аналогічний результат дає «самовираження» через неймовірний пірсінг і надмірне татуювання.

Правило №12: ТИ НЕ БЕЗСМЕРТНИЙ, (дивись правило № 11).

Якщо тобі здається, що блискавичне життя, рання смерть і твоє юне тіло в труні ― це романтично, ти, очевидно, не бачив, який вигляд має твій одноліток-мрець у морзі.

Правило №13: НАСОЛОДЖУЙСЯ ЖИТТЯМ, ПОКИ МОЖЕШ.

Роби це, незважаючи на те, що твої батьки ― твоя кара небесна, школа нудна, а життя ― депресивне. Одного дня ти зрозумієш, як чудово бути дитиною. Можливо, варто це зрозуміти вже зараз.

ОСНОВНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО КОРИСТУВАННЯ ІНТЕРНЕТОМ

Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

  • Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
  • Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
  • Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
  • Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
  • Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
  • Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
  • Не давати свої паролі нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.
  • Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
  • Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

МОБІЛЬНІ ТЕЛЕФОНИ

Мобільні телефони увійшли до нашого повсякденного життя дужестрімкоі стали невід'ємниматрибутомдля багатьох українців. Переваги цього виду зв'язку очевидні і беззаперечні, а ось щодо негативного впливу на здоров'я людини, спричинене випромінюванням мобільних телефонів, не все так ясно і прозоро, оскільки ці наслідки стають очевидними не так швидко та неоднозначно трактуються різними науковцями. Те що відмовитися вже від мобільних телефонів ми не зможемо – це реальність нашогожиття, але те, що існує потреба в обмеженні їх використання у повсякденному житті, особливо таким категоріям населення як дітям, вагітним, людям із захворюваннями центральної нервової системи, гормональної та серцево-судинної системи, - це запорука безпеки життєдіяльності людини. Згідно з даними найновіших досліджень випромінювання від мобільних телефонів спричиняє порушення сну та є однією з головних причин погіршення успішності школярів. Воно змушує мозок працювати в стресовому режимі, робить людину більш тривожною й заважає знімати напругу, провокує головний біль, депресію, сприяє розвитку ракових пухлин головного мозку.

Як уберегтися від негативного впливу "мобілок"?

Щоб ваш мобільний телефон, менше шкодив вашому здоров'ю потрібно дотримуватися таких правил:

  • купуйте сертифіковані мобільні телефони, оскільки вони перевіряються на відповідність санітарним нормам щодо допустимої інтенсивності випромінювання електромагнітних полів;
  • під час розмови потрібнокористуватися аксесуарами до мобільного телефону (навушниками), але тільки відповідаючи на дзвінки, оскільки тривале та систематичне слухання музики у навушниках може призвести до зниження слуху;
  • не заряджайте мобільні телефони в спальнях, а після заряджання провітріть приміщення (і в жодному разі не залишайте заряджати мобільний телефон на ніч);
  • не залишайте на ніч мобільні телефони біля ліжка;
  • тримайте мобільні телефони у чохлах;
  • користуйтеся мобільним лише за необхідності(у середньому одна розмова має тривати не більше 3 хвилин), якщо маєте вибір, яким телефоном користуватися в певній ситуації – мобільним чи стаціонарним – оберіть другий варіант.

І памятайте: мобільний телефон – це лише засіб зв'язку для термінової передачі інформації. Не ставайте "рабами" мобільних телефонів

ТВОЯ ПОСТАВА

Постава - це звичне положення твого тіла у спокої та в русі. Ознаки правильної постави: пряма спина, розправлені плечі, піднята голова. Правильна постава є важливою умовою нормального розвитку і формування внутрішніх органів.

Основа скелету. Хребет складається з хребців. Хребці з’єднані хрящами - міжхребцевими дисками. Тому хребет гнучкий. Він має вигини, які допомагають зберегти рівновагу та пом’якшують поштовхи. Хребет має відділи: шийний (7 хребців); грудний (12 хребців); поперековий (5 хребців); крижовий (5 хребців, що зрослися у криж); куприковий (4-5 хребців, що зрослися у куприк).

  1. Порушення постави:
  • Кіфоз - викривлення хребта, що виглядає як сутулість або горбатість
  • Лордоз - викривлення хребта з вигином опуклості вперед.
  • Сколіоз - бокове викривлення хребта внаслідок слабкості м’язів, неправильної постави, звички носити будь-який вантаж (сумку, валізу тощо) в одній руці.

2.Як виявити порушення постави?

Стань так, щоб спина і п’яти торкалися стіни. За правильної постави ти торкнешся до стіни потиличною частиною голови, лопатками, сідницями, литками. Пам’ятай! Лише кожна десята дитина має правильну поставу. Стеж за своєю поставою, коли сидиш за столом, партою, виконуєш фізичні вправи; не піднімай великих вантажів; носи зручні одяг та взуття.

ПОРАДИ ДІЄТОЛОГА

  • Чим зарядити мізки?

Це питання для учнів, як і для людей розумової праці, дуже актуальне. Частіше за все ми згадуємо про каву і цукор. Вважається, що ці продукти покращують мозкову діяльність. Найдовірливіші, надивившись реклами і повіривши, що пігулки з йодом або полівітаміни зроблять їх відмінниками, вже закупили ці препарати в аптеці. А хтось планує «заряджати мізки» шоколадними батончиками. Якби в шоколадних батончиках начинка складалася не з лісових горіхів, а з волоських, то вони заряджали б мізки по-справжньому. Придивіться до волоського горіха: ці борозни і звивина вам нічого не нагадують? У природі немає нічого більш схожого на мозок. Важко повірити, що такий збіг випадковий: це єдині горіхи, в яких омега-3 кислот так само багато, як і в мозку. І коли цих кислот не вистачає, погіршуються пам'ять і здібність до концентрації уваги. В результаті ви починаєте гірше вчитися. А найголовніше, що наш організм ці кислоти, як і вітаміни, не виробляє, і сучасній людині їх не вистачає через особливості живлення. Частіше вживайте продукти, багаті омега-3 кислотами. Вони є в кабачках, гарбузі, зелених листових салатах, льняному і рапсовому маслі, а також в жирній морській рибі. Влаштовуйте рибний день не один, а двічі в тиждень. Вказаних кислот повно в оселедці, кільці, скумбрії і сардинах. Ще один розумний продукт - вода. Проста кип'ячена і охолоджена. Звичайно, можна використовувати фільтровану, питну в пляшках або навіть мінеральну, якщо засоби дозволяють. Англійські учені з'ясували, що навіть невеликий недолік води погіршує розумову роботу на 10%. Води в мозку більше, ніж в інших органах - 80%, і він дуже чутливий навіть до невеликої нестачі цієї цілющої вологи. Перші ознаки «спраги мозку» -легкі головні болі, зниження концентрації уваги, швидка утомленість. І багато школярів з цими симптомами зжилися, і навіть не здогадуються про їх причину. У день школяреві необхідно 1,5-2 літри, і половину цієї дози краще прийняти в школі. Підкреслимо, що йдеться просто про питну воду без кольору, смаку і запаху. Газовані води і інші напої з цукром краще не приймати.

  • Не відкладай сніданок на завтра

Багато хто знає: варто розсмоктати під язиком шматочок цукру – і голова стане ясною і світлою. Але цукор допомагає тільки у тому випадку, коли вміст глюкози в крові падає нижче за норму. У здорових людей це буває при голодуванні або після серйозного фізичного навантаження. Його можна запідозрити по слабкості, запамороченню і легкому тремтінню у всьому тілі. Нормальному мозку, не змученому голодом, цукор зовсім не на користь. Більш того, солодка і жирна їжа йому тільки на шкоду. Не варто стимулювати мозок і кофеїном - не важливо, кава це або кола. Це дуже короткочасний допінг, після якого починається спад. До того ж кофеїн, діючи як сечогінне, може підсилити «спрагу мозку». Зі всіх вітамінів мозок якнайбільше любить В1, В3, В5 і В6. Вони допоможуть вам бути уважнішими і стійкішими до стресів. Не приймайте їх в пігулках і не шукайте у фруктах і ягодах - там їх немає. Вітамінів групи В багато в пісному м'ясі, печінці, хлібі грубого помелу, вівсянці, неочищеному рисі, а також в цвітній капусті і броколі. З цих продуктів намагайтеся зробити сніданок. Постійно снідаючи, ви краще вирішите поставлені вчителем завдання і тести і станете менш схильними до негативних емоцій. Це доведено в наукових дослідженнях.

Кiлькiсть переглядiв: 2424