/Files/slider/berezen_2024/канікули.jpg

1. Постійно дотримуйся правил дорожнього руху особливо в умовах поганої видимості!
Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Потурбуйся, щоб в умовах поганої видимості, твій одяг/взуття/аксесуари були оснащенні світловідбивачами.
2. Не чіпай безпритульних/чужих/диких тварин. Спілкування з ними може призводити до нещасних випадків, зокрема, захворювання сказом.
3. Туберкульоз сьогодні – це небезпека, яка стосується кожного. Для профілактики даного захворювання: дотримуйся здорового способу життя; правил особистої гігієни; повноцінно харчуйся, зміцнюй імунітет та не займайся самолікуванням.
4. Контролюй своє життя «онлайн». Не виставляй на своїх сторінках незрозумілі фото, які б привертали зайву негативну увагу; додавай «у друзі» лише перевірених людей, яких ти точно знаєш в реальному житті; в умовах воєнного стану НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ в онлайн-середовищі: хизування гарними умовами життя, новими речами, фотографувати стратегічні/цивільні об’єктів та опубліковувати їх у мережі, фотографувати та знімати на відео рух військової техніки, військових і опубліковувати їх у мережі; розповідати по телефону в месенджерах «де прилетіло», «куди прилетіло», розміщення та локації військових.
5. ЗНАЙ, що булінг та кібербулінг — це насилля, яке карається Законом України!
6. Не грайся з вогнем у приміщенні та на природі, обережно поводься із легкозаймистими предметами/речовинами. Будь обережний з газом та газовою плитою!
7. Будь обережним під час користування обігрівачами. Не залишай їх без нагляду, тримай подалі від меблів (1м), не використовуй не справні та не суши на них речі!
8. Будь обережний з електроприладами. Не торкайся оголених проводів, не користуйся пошкодженими розетками та не експлуатуй несправні електроприлади. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.
9. Турбуйся про довкілля, у якому ти живеш! Не викидай де інде сміття, прибирай свої угіддя безпечно та правильно, не завдаючи шкоди довкіллю.
10.Пам’ятай, що перелітні птахи вже прилетіли і у високій траві, і на луках, і в болотах вони вже гніздяться — НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ ПАЛІТЬ СУХОСТІЙ ТРАВ!
11.Під час планування часу на канікулах, враховуй дію комендантської години! Пам’ятай, що за порушення правил поведінки під час комендантської години, ти можеш бути притягнутий до штрафних покарань.
12.Не забувай про безпеку життя, коли опиняєшся в автономній ситуації (сам(-а) вдома). Пам’ятай, що злочинцем може бути не тільки чоловік, а й жінка, дівчина, підліток, ровесник твій і навіть людина похилого віку. Нікому не розповідай про те, що і де вдома лежить; не розповідай про майбутні плани та поїздки; не вихваляйся та не хизуйся майном, дорогими речами, грошами; нікому не повідомляй місця зберігання своїх цінних документів чи ключів від будинку.
13.Дотримуйся правил безпеки біля водойм на весні. Лід розтав! Не ходи біля вогких берегів - вони обвалюються і є дуже крихкими! А при нещасних випадках дія холодної води на організм тобі вже відома (а вода — дуже холодна!) Вода помилок не пробачає!
БЕЗ ДОРОСЛИХ ДО ВОДОЙМ НЕ ПІДХОДИТИ!!!
14.Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.
15.Не нехтуй сигналами повітряної тривоги! ЗДОРОВ'Я ТА БЕЗПЕКА - ПЕРШ ЗА ВСЕ!


Опинившись в умовах бойових дій, підліткам важливо дотримуватися правил безпеки, щоб захистити себе та своїх близьких.

/Files/slider/2021-2022/1.jpg

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВІЙНИ
  • Не віддавай свої документи незнайомим людям за жодних обставин.
  • Довіряй тільки близьким знайомим (батьки, родичі, друзі, сусіди, вчителі тощо).
  • Завжди шукай компанію, не переміщуйся наодинці, а найкраще – завжди знаходься у супроводі знайомих дорослих.
  • Не погоджуйся на пропозиції незнайомих людей.
  • Не ігноруй звуки сирен, сигналів про повітряну чи іншу тривогу.
  • Не погоджуйся на розлучення з близькими, не довіряй тим, хто говорить, що є безпечне місце для дитини, але дорослим там знаходитися не можна.
Намагайся зберігати спокій. Так ти зможеш ясно мислити, а також підтримати своїх близьких!

ЗВЕРНИ УВАГУ!

У разі порушення твоїх прав звертайся за допомогою лише до офіційних органів (за телефоном 102 або 116 111), людей, які мають знаки розрізнення (форма, бейджі, спецжилети) посадових осіб державних органів влади: поліцейських, рятувальників, медиків, працівників соціальної сфери, представників спеціалізованих громадських організацій.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС НЕБЕЗПЕКИ ТА СИГНАЛІВ ТРИВОГИ
  1. Не наражай себе на небезпеку свідомо: не виходь на вулицю в період дії комендантської години чи під час повітряної тривоги. Намагайся зберігати спокій у разі оголошення тривоги чи початку бойових дій, швидко реагуй на вказівки дорослих та прямуй до визначеного місця укриття.
  2. Ховайся в пристосовані для укриття місця: у разі авіаударів чи іншої атаки з боку ворога, дитина ризикує опинитися під завалами, якщо вона ховається в непризначеному для укриття місці. У таких підвалах ризики загинути значно вищі. Обговори з дорослими місця безпечного схову та шляхи прямування до них.
  3. Дослухайся до настанов, порад та застережень батьків, дорослих, з якими перебуваєш в одному приміщені, укритті.
  4. Дотримуйся правила двох стін! У разі «прильоту» перша стіна бере на себе удар, а друга стіна може захистити від осколків та сторонніх уражаючих предметів
  5. Тримайся подалі від вікон! Коли на вулиці відбуваються вуличні бої або ж існує ризик обстрілу, знаходження біля вікон в рази збільшує ризики отримання ушкоджень. Можна отримати осколкове поранення або бути травмованою/им, якщо скло виб’є ударною хвилею.
  6. Постійно стеж за рівнем заряду мобільного телефону та інших гаджетів. Телефон, планшет, ноутбук, павербанк, ліхтарик тощо мають бути завжди зарядженими.
  7. Якщо ти бачиш озброєних людей, військову техніку, масові заворушення ПОКИНЬ це місце та негайно повідом дорослих.
  8. Якщо ти, перебуваючи на вулиці, виявив/ла іграшки, мобільний телефон та інші речі чи предмети, які тобі не належать, пам’ятай:
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ їх піднімати чи переносити, тому що це можуть бути замасковані вибухонебезпечні пристрої.
ОБОВ’ЯЗКОВО повідом дорослих про свою знахідку!
НАМАГАЙСЯ ТРИМАТИ ЕМОЦІЇ ПІД КОНТРОЛЕМ ТА ЗБЕРІГАТИ СПОКІЙ
  1. Дбай про медіаграмотність в умовах війни. Будь уважним (-ою) до того, яку інформацію ти отримуєш. Пам’ятай, що триває інформаційна війна, зброєю якої, серед іншого є фейки, отож, довіряй лише офіційним джерелам інформації.
  2. Не передавай далі інформацію, якій немає офіційних підтверджень, а також, у разі отримання якоїсь інформації від знайомих, проси посилання на її джерело.
  3. Дотримуйся режиму дня, за яким ти жив/жила до війни, якщо це хоча б частково можливо. Це надасть почуття хоч якоїсь стабільності та допоможе тримати себе в нормі.
  4. Обговорюй те, що відбувається, з батьками та/або іншими значимими для тебе людьми. Такі обговорення є дуже корисними для емоційної стабілізації та зміцнення єдності з родиною. Запитуй у близьких, як вони почуваються та що думають, розповідай їм про свої думки та почуття.
  5. Підтримуй спілкування з друзями. Спілкування є базовою потребою кожної людини. Щоб не почати ізолюватися, ми потребуємо постійного спілкування та емоційної залученості. З друзями обирайте різні теми для обговорень, не фокусуючись лише на психотравмувальних подіях.
  6. Долучайся до допомоги іншим, але переконайся, що це безпечно. Краще займатися волонтерство разом з батьками або іншими значимими дорослими. Волонтерство дає наснагу та внутрішні сили, не дарма філософ Платон колись сказав: «Піклуючись про щастя інших, знаходимо своє власне».
  7. Не забувай про почуття гумору! Намагайся посміхатися та продовжуй жартувати, адже це сприяє поліпшенню настрою та розвитку надії на краще. Гумор дозволяє знайти вихід з різних ситуацій та не зациклюватися на негативі.
  8. Звернись за консультацією до психолога, якщо довгий час почуваєшся психологічно недобре (наприклад, тобі сумно, постійно хочеться плакати, не хочеться ні з ким спілкуватися тощо). Фахівець підкаже, як справлятися зі своїми емоціями, як навчитися релаксації, як контролювати негативні думки та спогади тощо.

ПРАВИЛА ДЛЯ ДІТЕЙ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ІНФІКУВАННЯ на COVID -19, ГРВІ та ІНШІ ВІРУСНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Школярам рекомендується:
  • уникати великого скупчення людей та близького контакту з тими, хто має кашель;
  • часто мити руки з милом, дезінфікувати їх; не торкатись обличчя брудними руками та використовувати медичні маски;
  • постійно провітрювати приміщення;
  • не їсти брудних овочів та фруктів, ретельно їх мити;
  • не вживати самостійно медичних медикаментів чи препаратів, які не рекомендовані лікарем;
  • проводити достатню кількість часу на свіжому повітрі (молодшим школярам варто бути на повітрі не менше ніж 2-2,5 години, старшим – годину-півтори).

/Files/slider/foto_2019/1.png

Громадська організація "Ла Страда - Україна"

Національна дитяча гаряча лінія

0800500225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)

Короткий номер 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів)

Види консультацій: електронні – 42,6%; телефонні – 57,4%
Напрями консультацій: інформаційно-просвітницькі, психологічні, правові

У разі виникнення надзвичайної ситуації слід зателефонувати в служби екстреної допомоги за номерами

/Files/slider/foto_2019/завантаження (3).jpg

Коротко описати ситуацію, назвати адресу, де склалася надзвичайна ситуація, назвати своє прізвище, ім'я, номер свого телефону. 3а можливості покинути територію аварійної небезпеки.

Безпека руху пішохода.

Перехід дороги.

Якщо на ділянках шляхів відсутні позначені пішохідні переходи, переходити дорогу дозволяється на перехрестях по лінії тротуарів або узбіч у місцях, де вона добре проглядається в обох напрямках, і тільки після того, як пішохід оцінить відстань до транспортного засобу, що наближається, його швидкість і пересвідчитись у відсутності небезпеки. Взимку треба враховувати те, що дорога дуже слизька і для зупинки автомобіля потрібна більша відстань. Також транспортний засіб може несподівано занести в сторону пішоходів. При переході проїжджої частини дороги необхідно переходити дорогу у місцях, позначених спеціальною розміткою або дорожніми знаками „Пішохідний перехід”. Пішоходи, що не встигли завершити перехід всієї проїжджої частини, провинні пропустити транспортний засіб, чекаючи можливості для подальшого руху на острівку безпеки, а за його відсутності – на лінії, що розділяє потоки протилежних напрямків. Продовжувати перехід дороги можна, виконавши ті ж вимоги, які регламентують порядок початку переходу проїжджої частини дороги.

БЕЗПЕКА НА ЗАЛІЗНИЦІ

Залізниця - доступний і зручний вид транспорту. Але, як і автомобільні дороги, таїть у собі масу небезпек. Пасажир, який скористався послугами залізничного транспорту, повинен пам’ятати, що перебуває в зоні підвищеної аварійної небезпеки.

Пішоходам забороняється:

  1. Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше п’яти метрів.
  2. Переходити і перебігати через колії перед поїздом (локомотивом), що наближається, якщо до нього залишилося менше, ніж 400 метрів.
  3. Переходити колію зразу після проходу поїзда, не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.
  4. Переходити та переїжджати залізничні колії на переїзді при закритому положенні шлагбауму або при червоному світлі світлофора та звуковому сигналі переїзної сигналізації.
  5. Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
  6. На станціях і перегонах пролізати під вагонами.
  7. Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.
  8. На електрифікованих лініях, торкатися до металевих проводів заземлення, які йдуть від опори до рейки.
  9. Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.
  10. Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.
  11. Підходити ближче, ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття потяга до його повної зупинки.
  12. Обходити вагони, що стоять на колії, на відстані менше 5 метрів від крайнього вагона.
  13. Проходити між розщепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менше 10 метрів.
  14. Сидіти на краю посадкової платформи, перону.
  15. Перебувати на об’єктах залізничного транспорту в стані алкогольного сп’яніння.
  16. Ставити особисті речі на краю платформи, перону.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ У НАТОВПІ

Статистика свідчит, що у місцях, де збирається дуже багато людей, наприклад, у школі, кінотеатрі, на стадіоні, у місцяї, де відбуваються концерти популярнрих серед молоді виконавців, некеровані панічні жії можуть викликати навіть лдюдські жертви.

Щоб не загинути у натовпі, найкраще - не потрапляти в нього. Потрібно памятати, щонайнебезпечніше - це бути затиснутим і затоптаним у натовпі! Найбільша тіснява буває у дверях, перед сценою, на виході із стадіону. Не можна наближатися до вітрин, скляних дверей, металевих парканів, до яких можуть притиснути і роздушити. Якщо натовп захопив вас, не чиніть йому опору. Необхідно глибоко вдихнути, зігнути руки в ліктях, підняти їх так, щоб захистити грудну клітку. Також важливо не тримати руки в кишенях, не чіплятися ні за що руками - їх можуть зламати. Якщо є можливість, потрібно застібнути одяг, зібрати волосся. Високі підбори також можуть коштувати життя, як і розв’язаний шнурок. Позбавтеся від речей, які заважають вашим рухам, перш за все, від окулярів, краваток, шарфів. Фотоапарат, відеокамера, парасолька теж можуть бути смертельно небезпечними у некерованому натовпі. В екстремальній ситуації небезпечна навіть авторучка або гребінець у нагрудній кишені. Якщо щось впало, ні в якому разі не намагайтесь підняти - життя дорожче.

Головне завдання в натовпі - не впасти. Якщо збили з ніг, потрібно спробувати згорнутися клубком і захистити голову руками, прикриваючи потилицю. При будь-якій можливості треба спробувати встати. Врахуйте, куди прямує натовп. Ваше завдання: визначити шляхи відступу і, побачивши їх, виринути із натовпу. Порятунок у тому, щоб піти дворами або під’їздами. Для дітей важливо намагатися не відвідувати місця масового скупчення людей без супроводу дорослих.

Поставтесь до цих порад уважно, та при нагоді використовуйте, адже від цього залежить ваше здоров'я, а іноді, навіть життя.

Протипожежна безпека учнів школи під час проведення масових заходів (випускного вечора, вечорів відпочинку, ранків тощо) в приміщенні школи

І. Загальні положення
  1. Інструкція з протипожежної безпеки учнів школи під час проведення масових заходів з учнями (випускного вечора, диско­теки тощо) в приміщенні школи поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу
  2. Інструкція розроблена на основі Правил по­жежної безпеки для закладів, установ і органі­зацій системи освіти України від 17.12.1998 р. № 800/3240, затверджених наказом Мініс­терства освіти і науки України і ГУДПО МВС України від 30.09.1998 р. № 348/70.
  3. Усі учасники навчально-виховного проце­су повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях, мати необхідні знання і на­вички користування медикаментами.
ІІ. Вимоги протипожежної безпеки учнів під час проведення масового заходу (випускного вечора, дискотеки тощо) в приміщенні школи.

1.Вимоги протипожежної безпеки учнів перед початком проведення масового заходу.

  • Перед початком заходу чітко визначити дату, час його проведення.
  • Повторити правила протипожежної безпеки в приміщенні школи, інших установ під час проведення масових заходів
  • Чітко виконувати вимоги класного керівника, чергових учителів, адміністрації школи.
  • Перед початком заходу ознайомитися з порядком евакуації у разі виникнення пожежі, сигналом тривоги та двома евакуаційними виходами, місцем збору після евакуації.
  • Самостійно пересуватися приміщенням школи без дозволу дорослих забороняється.
  • Вхід і вихід із приміщення школи здійснювати тільки за командою дорослих.
  • ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ брати з собою вогненебезпечні предмети, які можуть спричинити пожежу (запальнички, сірники, петарди, бенгальські вогні, феєрверки, сигарети, легкозаймисті речовини, вогнепальну рідину тощо).
  • Класний керівник повинен мати із собою аптечку.

2. Вимоги протипожежної безпеки учнів під час проведення масового заходу вшколі.

  • Перед початком заходу бути в зазначеному класним керівником місці, відзначити свою присутність у списку.
  • Вхід до приміщення школи здійснювати тільки за командою класного керівника, чергового вчителя, адміністрації школи.
  • Якщо ти з певних причин не встигаєш на призначений час, слід повідомити телефоном класного керівника про своє спізнення.
  • Під час проведення масового заходу дотримуватися вимог і правил протипожежної безпеки.
  • Під час проведення заходу перебувати в зазначеному класним керівником місці.
  • ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ : застосовувати займисті матеріали, не оброблені вогнезахисними сумішами; застосовувати предмети оформлення приміщень, декорації та сценічне обладнання, виготовлене із займистих синтетичних матеріалів, штучних тканин і волокон (пінопласту, поролону, полівінілу тощо); застосовувати відкритий вогонь (факели, свічки, феєрверки, бенгальські вогні тощо); використовувати хлопавки; застосовувати дугові прожектори, влаштовувати світові ефекти із застосуванням хімічних та інших речовин, які можуть викликати загоряння; установлювати стільці, крісла, конструкції тощо, які виконано з пластмас і легкозаймистих матеріалів; захаращувати проходи та аврійні виходи.
  • Не дозволяється брати участь у заході дітям, вдягненим в одяг з легкозаймистих матеріалів, не просочених вогнезахисною сумішшю.
  • Під час масового заходу не наближатися до електроприладів, музичної апаратури, які живляться електрострумом. У разі виявлення обірваних проводів, неізольованої проводки, іскріння проводки негайно повідомити класного керівника, чергового вчителя, адміністрацію.
  • Не скупчуватися під час проведення заходу біля проходів, входів і виходів, сходів та аварійних виходів у приміщенні школи.
  • Під час проведення заходу не кричати, не свистіти, не бігати, не стрибати, не створювати травмонебезпечних ситуацій прислухатись уважно до вимог класного керівника, чергових вчителів.
  • Після закінчення заходу залишати своє місце і виходити з приміщення школи тільки з дозволу класного керівника, чергового вчителя, адміністрації.

3.Вимоги протипожежної безпеки учнів після закінчення масового заходу в школі.

  • Повідомити класного керівника, чергового вчителя про те, що йдете.
  • Залишаючи місце заходу, подивитися, чи немає там вогненебезпечної ситуації: відкритого вогню, обірваної проводки або її іскріння, тління матеріалу. У разі виявлення зазначених випадків негайно повідомити класного керівника, чергового вчителя або адміністрацію.
  • Після того, як ви дісталися додому, слід обов’язково зателефонувати класному керівнику і повідомити, що з вами все гаразд.
ІІІ. Вимоги протипожежної безпеки в разі виникнення пожежі або аварійної ситуації.
  • Негайно повідомити класного керівника, чергового вчителя, адміністрацію про виникнення пожежі, аварійної ситуації.
  • Чітко виконувати команди класного керівника, вчителя, адміністрації. Не панікувати, не кричати, не метушитися нікуди не відходити від класного керівника. Спокійно йти до запасних виходів.
  • Після евакуації вишикуватися в зазначеному місці і під час переклички зазначити свою присутність для обліку. Нікуди після евакуації без дозволу класного керівника не йти.
  • У разі, якщо непередбачувана ситуація виходить з-під контролю дорослих, терміново подзвонити за номером 101, повідомити про пожежу або аварійну ситуацію, назвати своє прізвище та ім”я та адресу школи, телефон свій або школи. Коротко описати ситуацію: кількість людей, відкритий чи закритий вогонь, характер диму.

Пожежа застала вас у приміщенні

Якщо ви прокинулися від шуму пожежі й запаху диму:
  • Не сідайте в ліжку, а скотіться з нього просто на підлогу
  • Повзіть по підлозі під хмарою диму до дверей вашого приміщення, але не відчиняйте їх одразу
  • Обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх і швидко виходьте
  • Якщо двері гарячі ― не відчиняйте їх, тим та полум’я не дадуть змоги вам вийти
  • Щільно зачиніть двері та повертайтеся повзком у глибину приміщення і вживайте заходів до порятунку
  • Присядьте, глибоко вдихніть повітря, відчиніть вікно, висуньтеся та гукайте: «Допоможіть, пожежа!»
  • Якщо ви не в змозі відчинити вікно – розбийте скло твердим предметом і приверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду
  • Якщо вам вдалося вибратися через двері, зачиніть їх і повзком пересувайтеся до виходу із помешкання
  • Обов’язково зачиніть за собою всі двері


ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРИ ВИЯВЛЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ?

При виявленні вибухонебезпечного предмета або предметів, схожих на них, необхідно:

  • припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмета, у жодному разі не чіпати його і тим більше намагатися розібрати;
  • організувати огородження або охорону місця знахідки;
  • вивести всіх сторонніх від місця знаходження боєприпасів;
  • запам’ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка, і поставити застережний знак;
  • на місці знаходження вибухонебезпечного предмета не можна користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами, тому що вони можуть спровокувати вибух;
  • відійшовши на безпечну відстань, негайно повідомити в оперативно-рятувальну службу ДСНС району, міста за номером «101», міліцію «102», органи місцевої виконавчої влади;
  • побачивши спалах або звук вибуху, потрібно негайно сховатися чи лягти на землю, навіть знаходячись на значній відстані від місця вибуху, тому що можливе поранення осколками.

Людина – не товар! Протидія торгівлі людьми

Сучасне рабство може торкнутися кожного, не залежно від соціального статусу, віку, статі, освіти. Постраждалі живуть серед нас, але часом залишаються невидимими.За даними ЮНІСЕФ понад 1,2 млн. дітей щороку стають жертвами торгівлі людьми.Понад 160 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року (за оцінками МОМ). Департамент боротьби з торгівлею людьми Національної поліції України закликає до співпраці щодо виявлення факту торгівлі людьми, а також наголошує на необхідності бути обачними та розуміти, що примарні пропозиції - це ризик для вашого життя, здоров’я та особистої свободи. Якщо Ваші права на вільне пересування обмежують, негайно звертайтеся за допомогою.

ЗА КОРДОНОМ.
Якщо Ви потрапили у скрутну ситуацію за кордоном, можете звернутися до:
  • Посольств/консульських установ України за кордоном;
  • державних, міжнародних та громадських організацій, що надають допомогу мігрантам, які опинилися у скрутному становищі, і зокрема постраждалим від торгівлі людьми;
  • місцевих правоохоронних органів;
  • організацій української діаспори;
  • інших організації та установ (наприклад, релігійних).

Якщо Вас позбавили документів, консульська установа має докласти зусиль для встановлення Вашої особи та якнайшвидшого повернення до України. Наявність у Вас копії закордонного паспорта значно пришвидшить цей процес.

В УКРАЇНІ.

В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна. Із заявою про необхідність такої допомоги слід звертатись до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання.

Контакти в регіонах України можна знайти на веб-сторінці Міністерства соціальної політики України http://www.msp.gov.ua.

Крім того, особи, постраждалі від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через мережу громадських організацій, які працюють по всій Україні. Зателефонувавши на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, можна отримати контактну інформацію обласних громадських організацій.

Корисні телефони:
  • Департамент боротьби з торгівлею людьми Національної поліції України:(063) 195 00 58; (098) 481 03 45; (050) 023 46 78
  • Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:0-800-505-501(безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні);527(безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Vodafoneтаlifecell)
  • Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном:(044) 238 16 57
  • Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми МВС України:(044) 374 37 79(пн – сб. з 09:00 до 18:00)
  • В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу:(044) 254 98 36(цілодобово)

Кожному, хто потрапив у рабство, можна допомогти та покарати кривдників, але для цього потрібно повідомити відповідніслужби.

Не будьте байдужими, якщо Вам відомий факт торгівлі людьми не мовчіть про це!


ТЕРОРИЗМ - НЕБЕЗПЕЧНИЙ ЧИННИК УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Терор, тероризм - ці слова все частіше ми чуємо по радіо і з екранів телевізорів, читаємо на сторінках газет і журналів. Потужні вибухи, навмисні підпали, захоплення заручників тощо - все це є проявами терору - політики залякування, оскільки здійснюються замахи на життя й здоров'я людей, зростає масштаб терористичних актів, для яких характерні великі людські жертви, посилюється жорстокість дій терористів.

Досить поширеним явищем є телефонне хуліганство, яке іноді можна розглядати і як форму тероризму. Якщо ви відчули, що вам дзвонять із злими намірами, зберігайте спокій і не видавайте своїх емоцій: той, хто дзвонить, чекає від вас саме емоційної відповіді. При отриманні інформації по телефону рекомендується:

  • не класти передчасно слухавку;
  • з’ясувати вимоги аноніма та інформацію про характер погрози;
  • уважно вислухати й за можливістю записати вимоги;
  • спробувати під час розмови визначити стать, вік, особливості мови особи, яка зателефонувала;
  • запропонувати повторити вимоги, поставити уточнюючі запитання про характер погрози, місце й час її реалізації, мотивувати аноніма надати якнайбільше інформації про вчинення терористичного акту;
  • установити мотиви дій аноніма, поставити запитання про цілі, які переслідує анонім, запропонувати інші шляхи вирішення його вимог;
  • обов’язково звернути увагу на фонові звуки (шум вулиці, машин, які проїжджають, музику та інше, що допоможе в подальшому визначити місце, звідки здійснено дзвінок);
  • закінчуючи розмову з анонімом, повторити основні моменти бесіди з нам;
  • після завершення розмови повідомити про погрозу в правоохоронні органи.
Рекомендації щодо дій населення в разі виявлення підозрілих предметів, що можуть бути використані для вчинення терористичного акту

1. У разі виявлення підозрілого предмета, схожого на вибуховий пристрій, рекомендується:

  • не торкатися до підозрілого предмета, не підходити й не пересувати його; утримуватися від куріння, використання засобів радіозв’язку, у тому числі й мобільного;
  • за можливості забезпечити охорону підозрілого предмета й небезпечної зони;
  • сповістити про небезпечну знахідку будь-який орган місцевої влади,
  • чергові служби правоохоронних органів з наданням інформації про характерні ознаки знайденого предмета, місце його розташування.

2. Основні характерні ознаки, що вказують на можливу належність підозрілого предмета до вибухового пристрою:

  • залишені в громадських місцях (транспорті) без нагляду валізи, пакунки, коробки тощо;
  • зовнішня схожість предмета на боєприпаси, піротехнічні, освітлювальні вироби;
  • наявність у предмета антени з радіоприймальним пристроєм, годинникового механізму або електронного таймера;
  • наявність у предмета запаху гасу, розчинника, хімічних матеріалів тощо;
  • наявність у дверях, вікнах будь-яких сторонніх предметів, закріплених за допомогою дроту, ниток, важелів, шнурів тощо.
Пам’ятайте! Зовнішній вигляд предмета може приховувати його справжнє призначення. Найчастіше для вибухових пристроїв використовуються звичайні сумки, пакети, згортки, коробки, іграшки і т. ін.

Рекомендації щодо дій населення в різних конкретних ситуаціях

Як діяти, якщо ви потрапили на вулиці в перестрілку?

Відразу ж ляжте і озирніться, виберіть найближче укриття і проберіться до нього, не піднімаючись у повний зріст. Укриттям можуть слугувати виступи будівель, пам’ятники, бетонні стовпи, бордюри, канави і т. ін. При першій можливості сховайтеся у під’їзді житлового будинку, в підземному переході й дочекайтеся закінчення перестрілки.

Якщо ви опинилися в захопленому терористами автобусі, то:
  • не привертайте до себе їх увагу, не допускайте дій, які можуть спровокувати нападників до застосування зброї, не відповідайте на образи і приниження, не дивіться в очі злочинцям, не ведіть себе зухвало;
  • не реагуйте на їх провокаційну поведінку;
  • не допускайте істерики і паніки, не заперечуйте злочинцям, не ризикуйте життям своїм і оточуючих;
  • огляньте салон, позначте місця можливого укриття в разі стрілянини;
  • якщо спецслужби зроблять спробу штурму - лягайте на підлогу між кріслами і залишайтеся там до кінця штурму;
  • після звільнення негайно покиньте автобус, тому що не виключена можливість попереднього його мінування терористами і вибуху.
Якщо ви потрапили в число тих, хто звільняється, то повинні максимально допомогти тим, хто залишається у терористів. Для цього надайте групі по борьбі із тероризмом якомога більше і точнішу інформацію, а саме:
  • кількість терористів;
  • їх озброєння;
  • число заручників;
  • моральний та фізичний стан терористів;
  • особливості поведінки терористів;
  • хто головний у групі.

Світовий досвід показує, що небезпека може чатувати на кожного. Для організації масштабного вибуху достатньо лише однієї людини, зацикленої нат певній ідеї чи ненависті. І виявити потенційного терориста буває дуже складно. Тож знання вище зазначених правил безпеки допоможе вам уникнути можливих небезпечнниї ситуацій.

Кiлькiсть переглядiв: 1445